Siirt Fıstığı Fiyatı

Siirt fıstığı fiyatı diğer fıstıklara göre oldukça pahalı olan bir kuru yemiş çeşididir. Satışa sunulan her yerde farklı fiyatlara sahiptir. Satış mağazalarında ortalama 60-70 lira arasında satılırken sanal internet ortamlarında daha uygun fiyata satılmaktadır. İnternet üzerinde satışa sunulan Siirt fıstığı satış mağazalarına göre oranla oldukça düşük seviyededir. İnternet ortamlarında kilosu 40-55 lira arasında satılmaktadır.

Siirt Fıstığı Fiyatı Neden Pahalı?

Zor iklim koşullarında yetişen Siirt fıstığı diğer fıstıklara göre daha pahalı fiyata satılmaktadır. Bunun nedeni açık ve nettir. Siirt fıstığı daha dolgun ve iri bir yapıya sahiptir. Aynı zamanda lezzeti açısından diğer fıstıklara göre daha lezzetli ve doyumsuzdur. Antep fıstığına göre kıyaslanırsa Antep fıstığını bir avuç tüketmek yeterli olurken, Siirt fıstığı 4-5 avuç kadar yenilse de lezzetine doyum olmamaktadır. Söylediğimiz gibi fiyatının  pahalı olmasının asıl sebepleri iklim koşullarında zor yetiştirilmesi ve lezzeti açısından oldukça daha değerli olmasından kaynaklanmaktadır.

Siirt Fıstığı Satın Alırken Dikkat Etmelisiniz

Günümüzde Siirt fıstığı satışı her bölgede yapılmaktadır. Siirt fıstığı 3 kaliteye sahip olduğundan dolayı satıcılar dilediği kaliteyi satışa sunabilmektedir. Bu nedenle müşteriler gördükleri ucuz değerdeki Siirt fıstığını satın alırken aldıkları kalite 2 veya 3. kalite olabilmektedir. Eve götürüp açıp yerken zor tüketimine ve bayatlığına maruz kalabilmektedirler. Şöyle açıklayabiliriz ki; Siirt fıstığı satın alırken mutlaka kalitesi 1. sınıf olmasına özen göstermelisiniz. Satın alacağınız 2. veya 3. kalite fıstığı hiçbir şekilde kolay ve rahatlıkla tüketemezsiniz. En rahat ve doyumsuz tüketilen kalite 1. sınıf olanıdır. Müşterilerimiz tarafından da en çok tercih edilen 1. sınıf ana çatlak Siirt fıstığıdır. Kolay açılan ve doyumsuz bir lezzete sahip olan 1. sınıf Siirt fıstığı satın almanız sizler için daha yararlı olacaktır. 1. kalite olan fıstık 2. ve 3. kalite sınıflara göre fiyatı daha pahalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir