Siirt Fıstığı Faydaları Nelerdir?

Siirt fıstığı diğer fıstık çeşitlerine göre daha taze, dolgun ve iri bir yapıya sahiptir. İçeriğinde bulunan zengin proteinler sayesinde insan sağlığına faydaları saymakla bitmemektedir. İsminden de anlaşılacağı gibi fıstığımız Siirt’te yetiştirilmektedir.

Siirt Fıstığının Faydaları

Birçok sağlık sorunlarına karşı faydalı olan Siirt fıstığı vitamin açısından oldukça değerlidir. Özellikle kalp ve damar hastalıkları için değerli bir şifa kaynağıdır.

Zengin mineralleri sayesinde vücuda enerji verir.

Kandaki kolesterol seviyesinin düşmesinde etkilidir.

Kalp rahatsızlıklarını en az seviyeye düşürür.

Kilo seviyesini dengelemeye yardımcı olur. Kemiklerin gelişmesinde yardımcı olur.

Vücut yorgunluğunu en seviyeye düşürür.

Akciğerde bulunan iltihapları temizler.

Öksürüğe, mideye ve balgama iyi gelir.

Siirt fıstığı özellikle kalp hastalıklarına karşı tavsiye edilen doğal üründür. Doğal vitamini sayesinde kanser hastalıklarını en aza düşürmeye yardımcı olmaktadır. Herhangi bir yaş fark etmeksizin her yaş grubu kanser hastalıklarına karşı faydalıdır. Muhteşem bir şifa kaynağı olan fıstığımız akciğerlerde bulunan mikropların azalmasında etkilidir. Sigara içenlerin akciğerlerinde bulunan mikropların kısa sürede yok olmasında yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda zengin protein sayesinde cinsel isteğin artmasında yardımcıdır. Bal ile karıştırıldığında vücuda güçlü bir enerji vermektedir. Zihni gelişmeye yardımcı olur ve çocukların hızlı zeka algılamasında etkilidir. Özellikle çocukların büyüme çağında oldukları dönemde tüketilmesinde yararlıdır. Antep fıstığı tüketilirken böbrek sindiriminin anormal çalışmasında etkili olurken Siirt fıstığı bu durumda dengeli sindirim yapmanıza yardımcı olmaktadır.

Siirt fıstığını dilediğiniz miktarda tüketebilirsiniz. Yağ oranı düşük olduğundan dolayı insan sağlığına herhangi bir problem oluşturmamaktadır. Tamamen doğal şifa kaynağı olan fıstığımız diğer fıstıklara göre daha az yağlıdır. Aynı zamanda fıstığımız diğer fıstıklara göre daha iri ve tombuldur. Ağızları açık olan Siirt fıstığı kolay açılarak tüketilmektedir. Daha iri olmasının asıl sebebi yetiştiği bölgenin iklim koşullarından kaynaklanmaktadır. Siirt fıstığı bütün olarak baz alındığında A, B, C, D, E vitaminleri açısından zengin bir proteindir. Sizlerde bu eşsiz lezzeti deneyerek damak tadınızı yenileyebilirsiniz. Günümüzde kuru yemiş denildi mi akıllara ilk olarak Siirt’te yetiştirilen fıstık gelmektedir. Fıstığımız sizlere bir tık uzağınızda. Hemen sipariş verin bu şifaya eşlik edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir